Nomad

Kolekcja Nomad od Omexco zaprasza Państwa do podróży przez świat wszystkimi porami roku, przemierzając naturalne i kolorowe lasy równikowe, niebieskie wody Oceanu Spokojnego, złote pustynie, ziemistą i burgundową tundrę, cichą i białą tajgę syberyjską.

Liście lilii wodnej są wplecione w żywe i mocne kolory: szmaragdowej zieleni, żółtego złota, czerwonego wina, turkusu, mroźnej bieli, połyskującego orzecha i hebanu, czy fioletu Bajkału. Flizelinowe okładziny ścienne tej kolekcji, przypominają chwilami strukturę przesuszonej ziemi, zamiecionej przez podmuchy wiatru. Czasem, wygładzone lub uwydatnione przez efekt metalicznego połysku, odbijają światło nowego krajobrazu pojawiającego się na horyzoncie przed oczami zadziwionego wędrownika, i nagle czerwień, złoto, odcienie lapis lazuli... błyszczą w świetle.

To dziewicza natura zainspirowała do stworzenie kolekcji Nomad. Będąc proekologicznym, Omexco wnosi swój wkład do ochrony cudów tej natury dla kolejnych pokoleń, przez selekcję ekologicznych flizelinowych okładzin ściennych tworzących kolekcję Nomad, które są certyfikowane znakiem FSC (organizacja promująca odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi), wykonane z włókien pochodzących z recyklingu, wydrukowane przy użyciu energii słonecznej i tuszy wodnych, wolnych od rozpuszczalników.

Wszystkie przedstawiane tu tapety posiadają flizelinowe podłoże i są łatwe w montażu (klej nakłada się na ścianę, tył tapety nie wymaga zwilżenia). Wszystkie produkty są sprzedawane na metry bieżące ? szerokość 110 cm dla tapety z liści lili wodnej, 100 cm dla flizelinowych okładzin ściennych. Flizelinowe okładziny ścienne są zmywalne, świadłoodporne, oddychające i posiadają europejską klasyfikację palności: B s1 d0, jak i również certyfikat wyposażenia morskiego.

Galeria

Wzory i kolory