Minerals

Kolekcja tapet "Minerls" z Omexco zawiera mikę i szklane koraliki.

Mika lub wermikulit to minerał powstały z reakcji chemicznej między kwarcem i granitem. Minerał wystawiony na działanie bardzo wysokich temperatur, rozszerza się do kawałków przypominających robaczki o 2000 lub nawet 3000 % większych w stosunku do ich oryginalnej wielkości, w spektrum lśniących kolorów. Charakterystyka tego minerału znana była w Japonii od sześciu wieków. Mika znana jest również jako "dziwny kamień", "oddychający kamień" lub "cudowny kamień". Po termicznym rozszerzeniu miki, rozdrabnia się ją na drobne kawałeczki i oblepia włókninowe podłoże. Na koniec, powierzchnia jest barwiona.

W kolekcji "Minerals", różne struktury i odmiany miki łączą się ze sobą: grubo cięta mika, drobinki miki, mika naturalna, mika mieszana z papierem pochodzącym z recyklingu, mika wytłoczona z folii metalicznej...

Kilka elementów tapety flizelinowej z koralików szklanych potęguje połysk nawiązujący do miki.

Materiał i struktura, zarówno miki jak i szklanych koralików, dają iskrzące odcienie kryształów lodu, gwiaździstej nocy, onyksu, jadeitu, aluminium, ametystu, macicy perłowej, czaroitu, brązu, topazu, lapis lazuli, miedzi, antracytu..

Galeria

Wzory i kolory