Maison Martin Margiela

Maison Martin Margiela przedstawia niebywałą kolekcję tapet charakteryzującą się malarstwem iluzionistycznym - "trompe l'oeil", nową interpretacją wcześniej znanych motywów i wzorów, mieszaniem tekstur i złudzeniami optycznymi.

Świat Maisona Martina Margiela, oprócz koncepcji jego kolekcji, rozpoznawalny jest również po showroom'ach w swoich sklepach. Dzięki wykorzystaniu bieli, bawełny, malarstwa iluzjonistycznego, anachronicznego mieszania styli i epok, Maison wykreował oprawę całkowicie unikalnej, poetyckiej i enigmatycznej tożsamości. Przez zestawianie humoru z elegancją, ideałów awangardy i klasycznych gustów, ponownej interpretacji przedmiotów we wszystkich formach i rozmiarach oraz grą fałszywych pozorów, Maison Martim Margiel zniszczył kształt, rozmiar i formę konceptualistycznej estetyki w jedynym w swoim rodzaju królestwie.

Po wypuszczeniu swojej pierwszej kolekcji, Maison Martin Margiela rozbudował swoje okładziny ścienne, przy współpracy z Omexco, do pięciu kolekcji: "La paesine", "La mosaique", "Le rideau", "Le point de croix", "L'optique". "La paésine": toskański wapień zwany również "landscape grain". Kamień został zauważony na pchlim targu, sfotografowany i powiększony. Druk cyfrowy na pyle z miki. Podłoże flizelinowe. Kolory: naturalny, czarny i biały.

"La mosaique":
druk tradycyjnych, geometrycznych, marmurowych mozajk, najczęściej spotykanych na osiemnastowiecznym rynku. Druk zdobiony płatkami srebra i złota. Kolory: turkus, lapis-lazuli, czarny - ochra, bordowy i brązowy, blednące do bieli i szarości.
"Le rideau":
przekształcone typowe wzory malarstwa iluzjonistycznego Maisona, przy użyciu ram drukarskich zaprojektowanych do osiągnięcia efektu rozproszenia, które mogą być oglądane z różnych perspektyw. Sitodruk na tkaninowej okładzinie ściennej. Podłoże tekstylne. Kolory: biały, szary perłowy, niebiesko-szary, czerwony.
"Le point de croix":
klasyczny haft krzyżykowy z pięknie wykonanym bukietem kwiatów. Możliwe wiele interpretacji i wersji. Sitodruk na flizelinowej okładzinie ściennej. Kolory: czerwony i niebieski z efektem 3D, biały i srebrny, cielisty.
"L'optique":
zdeformowany motyw jodełki ze złudzeniem optycznym. Matowe podłoże o wykończeniu z połyskiem. Sitodruk na flizelinowej okładzinie ściennej. Kolory: czarny i biały, biały na białym (mat i połysk), czarny na czarnym (mat i połysk), brąz i miedź (mat i metalizowany), szary perłowy i białe złoto (mat i metalizowany).

Galeria

Wzory i kolory