Haiku

"Haiku" to termin stworzony przez poetę Shiki Masaoka, jest to bardzo krótka i stylizowana forma poezji japońskiej, charakteryzująca się sezonowymi odniesieniami, głównie zaczerpniętymi z natury. Haiku jest związane z filozofią zen, która w sztuce zakłada operowanie paradoksem, subtelność i estetyczny minimalizm. Najlepsze haiku często świadomie nie pozwalają na jakąkolwiek konkretną interpretację, a jednak pozostawiają w odbiorcy ulotne, refleksyjne odczucie, które chciał przekazać poeta. Nazwa "Haiku" pasuje do kolekcji Omexco, ponieważ "brzmi jak poemat".

Łańcuchy papieru na podkładzie z włókniny są połączone z przędzą jedwabną i zwykłą tapetą flizelinową. Światło wzmacnia perłowy połysk. Dobór różnych materiałów w tej kolekcji sprawia, że możliwe jest połączenie struktur i pasujących do siebie kolorów, tak aby stworzyć wnętrze w stylu "zen" .

Kolory są delikatne i cechują się subtelnym cieniowaniem - akcenty perłowej szarości i kości słoniowej na przemian z kolorem złotej słomy i beżowo-szarym. Srebrny i szaro-zielony rozjaśnia ciemniejsze i mocniejsze kolory, takie jak antracyt i brąz.

Galeria

Wzory i kolory